1. Malatya Taksi kullanımı:

1.1 Malatya Taksi, Malatya il sınırları içerisinde taksiye ihtiyaç duyulduğunda 7 gün 24 saat hizmet esaslı olarak hizmet verir.

1.2 Taksimetre kullanımı müşteri araca bindiği andan itibaren aktif edilir ve müşterinin aldığı hizmetin tamamlanması ile sonlandırılır ve müşteri uygulanan tarifenin tamamını ödemekle hükümlüdür.

1.3 Müşteri, bindiği taksiye herhangi bir zarar vermeyeceğini kabul eder.

1.4 Araçta unutulan eşya bagaj bölmesinde unutulmuş ise sürücü hiçbir ücret talep etmeksizin unutulan eşyayı müşteriye ulaştırmak zorundadır, ancak unutulan eşya araç içerisinde unutulmuş ise müşteriye ulaştırılması sürecinde maksimum taksimetre ücreti talep edebilir.

1.5 Ulaşım hizmeti tamamlanan her müşterinin ödediği hizmet bedeli karşılığında fiş veya e-fatura sürücü tarafından yazılır veya müşterinin e-mail adresine gönderilir.

1.6 Yolculuk esnasında araçta oluşabilecek arıza veya maddi hasarlı kaza durumlarında sürücü müşterinin transferinin tamamlanabilmesi için ikinci bir taksiyi sürücü kendi imkanları dahilinde çağırmayı önermekle hükümlüdür.

2. Rezervasyon hizmeti kullanımı:

2.1 Rezervasyon işlemi rezervasyon saatinden minimum 1 saat önce yapılmalıdır.

2.2 Buluduğunuz adresi bilmiyor iseniz açık adres verebilir veya Lokasyon Ekle butonunu kullanıp konum bilginiz eklenmelidir.

2.3 Çağrı yapılacak olan adres Malatya şehir merkezine 30 km üzerinde bir mesafede ise aracın rezervasyon işleminin tamamlanabilmesi için hizmet bedelinin 35%'ini müşteriden kapora olarak talep edebilir.

2.4 Müşteri yapılan ulaşım hizmet bedelinin tamamını hizmetin sonlanması sonucunda ödemekle hükümlüdür.

2.5 Müşterinin yaptığı rezervasyon saatini taksi şoförü maksimum 5 dakika geçikme ile kabul eder, 5 dakika üzeri gecikmelerde müşteri çağrıyı haklı olarak iptal edebilir.

2.6 Müşteri yapılan rezervasyon işlemini haksız bir şekilde iptal etmesi durumunda çağrı merkezini veya taksi sürücüsünü bilgilendirmekle hükümlüdür.

2.7 Müşteri rezevasyon işlemini tamamladığında iletişim numasına bilgilendirme sms gönderilir.

2.8 Müşteri rezevasyon işlemini tamamladığında iletişim numarası ile çağrı merkezi tarafından doğrulama (teyit) yapılmaktadır.

3. Fikri mülkiyet hakları:

3.1 Uygulamanın tasarım, metin, imge, html kodu ve diğer kodlar da dâhil ve fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla, tüm unsurları (“Malatya Taksi’nin telif haklarına tabi çalışmalar”) Malatya Taksi’ye aittir. Müşteri, Malatya Taksi hizmetlerini, Malatya Taksi bilgilerini ve Malatya Taksi’nin telif haklarına tabi çalışmalarını herhangi bir ticari amaçla kullanamaz. Müşteri Malatya Taksi’nin açık yazılı izni olmaksızın, Malatya Taksi’nin telif haklarına tabi çalışmalarını çoğaltamaz, dağıtamaz veya bunlardan türemiş çalışmalar yapamaz veya hazırlayamaz.

3.2 Malatya Taksi’nin; Malatya Taksi hizmetleri, Malatya Taksi bilgileri, Malatya Taksi telif haklarına tabi çalışmaları, Malatya Taksi ticari markaları, Malatya Taksi ticari görünümü, Malatya Taksi iş modeli veya Uygulama vasıtasıyla sahip olduğu her tür maddi ve fikri mülkiyet hakları da dâhil tüm malvarlığı, ayni ve şahsi hakları, ticari bilgi ve know-how’a yönelik tüm hakları saklıdır.

4. Mücbir sebepler:

4.1 Malatya Taksi Mücbir Sebep oluşması durumunda ve devam ettiği süre boyunca, Koşullar’da yer alan yükümlülüklerinden herhangi birini geç veya eksik ifa etme veya ifa etmeme nedeniyle sorumlu tutulmayacak olup bu sebeple Malatya Taksi’den herhangi bir nam altında tazminat talep edilemeyecektir. “Mücbir sebep” terimi; doğal afet, isyan, savaş, grev, iletişim sorunları, altyapı ve internet arızaları, elektrik kesintisi ve kötü hava koşulları da dâhil ve fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla; Malatya Taksi’nin makul kontrolü haricinde ve Malatya Taksi’nin makul özeni göstermesine rağmen önleyemediği, kaçınılamayacak olaylar olarak yorumlanacaktır.


Malatya Taksi Ulaşım Hizmetleri © 2008 - 2022